MADDE 1- TARAFLAR

ALICI

Adı Soyadı:

Adresi:

Telefon:

E-Posta:

SATICI MARAMUROĞLU GIDA YEM DIŞ TİC. LOJ. SAN TİC. LTD. ŞTİ.

Ticari Unvanı:

Adresi: Ahıhıdır Mah. Mavradin Yolu Sk. No:1/1 Menemen-İZMİR

Telefon:  0 232 832 87 22

GSM: 

E-Posta:

MADDE 2- KONU

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme'nin tarafları işbu Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. Sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.inofit..com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME ve İADEYE İLİŞKİN HÜKÜMLER

3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dâhil Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

OTOMATİK Sipariş ve Bedel Yansıyacak.

3.2- Ödeme Şekli

3.2.1- Kapıda Nakit Ödeme: Kapıda nakit ödeme seçeneğini tercih edildiğinde, SATICI kargo marifetiyle ALICI’ya ürünleri ulaştırılacak olup, ürün bedeli kapıda kargo görevlisi tarafından tahsil edilecektir. 

3.2.2- Kredi Kartı ile Ödeme: Kredi kartı ile ödemede kredi kartı bilgileri tam ve eksiksiz olarak ilgili kısımlardaki bölüme ALICI tarafından doldurması gerekmektedir. ALICI kredi kartı ile tek çekimde ödemede bulunabileceği gibi, farklı taksit seçeneklerine bölünmek suretiyle de ödemede bulunabilir. ALICI’nın çalıştığı banka tarafından düzenlenen kampanyalar ile ALICI daha fazla taksit adedi uygulayabilir ve taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar Bankalar inisiyatifinde olup SATICI’nın iradesinde değildir. SATICI’nın anlaşmalı olduğu bankalar ile yapılan kampanyalar www. .com internet sitesinde üzerinde bilgi verilmektedir. ALICI’nın kredi kartı hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize banka tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması ALICI’nın çalıştığı banka inisiyatifindedir.

3.2.3- Havale ile Ödeme: Havale ile ödemelerde, ALICI, SATICI’nın ......., şube kodu ..... hesap numarası ....... ve IBAN numarası TR............. olan hesabına havale yapmayı taahhüd eder. Ürün bedelleri SATICI hesabına geçtiği taktirde sipariş hazırlanıp kargoya SATICI tarafından verilecektir.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4- İade Prosedürü

3.4.1- Kredi Kartına İade Prosedürü: ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Tüketici Hakem Heyeti kararları ile tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile tek çekim veya taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka tarafından ALICIYA geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Bu süreç banka inisiyatifinde olup SATICI’nın yükümlülüğü bulunmamaktadır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

3.4.2- Kapıda Ödeme ile Havale Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü: Kapıdan ödeme ile havale ödeme seçeneklerinde iade ALICI’dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale şeklinde yapılacaktır.

3.5- Teslimat Şekli ve Adresi

Sözleşme ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup ALICI’nın, SATICI’dan satın almış olduğu malın teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketlerinden biri aracılığı ile ALICI'nın sipariş formunda belirttiği adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından ya da hiç teslim almamasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya iade edilmesinden dolayı giderler ALICI'ya aittir. Kargo bedeli ürün bedeline dahil değildir. Kargo bedeli sipariş tutarına eklenmekte ve tüketici tarafından ödenmektedir. Kargo bedeline ilişkin olarak yapılan kampanyalar şirketimiz inisiyatifindedir ve bu durumlarda yukarıda belirtilen fiyatlar geçerli değildir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICIwww.inofit.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürün olan ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün,  yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- ALICI teslimat esnasında taşıyıcı kargo firmasının elemanı huzurunda kargosunu kontrol edecek, hasarlı veya eksik ürün varsa teslim almayacak ya da SATICI ile derhal irtibat kuracaktır. Kargonun teslim alınması halinde SATICI tam, eksiksiz ve kusursuz teslimatta bulunmuş kabul edilecektir.

4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün üç gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. 

4.8- ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 15 gün içerisinde iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama … bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

5.1- ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren herhangi bir gerekçe göstermeden 14 (on dört) gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Sözleşme konusu ürünün bozulan ve niteliği değişen ürünler olması halinde ise verilen sipariş kargo firmasına teslim edilene kadar ALICI cayma hakkına sahiptir.

5.2- ALICI, cayma hakkını SATICI’ya yazılı olarak veya İnternet Sitesi’nde belirtilen iletişim formu veya e_posta adresi aracılığı ile bildirimde bulunmak suretiyle kullanabilecektir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirmesi yeterlidir. Cayma hakkının kullanıldığının ispat yükümlülüğü ALICI üzerindedir.

5.3- Tüketicinin cayma bildiriminin SATICI'ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıcısıyla ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. 

5.4- Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin SATICI veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren SATICI malı geri almayı taahhüt eder. 

5.5- 385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı gönderilerinde müşterilerimiz siparişlerinde KDV ödemediği için, gümrükte almış olduğu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür. Gümrükten her ne şekilde olursa olsun teslim alınmayan ürünler için müşterilerin cayma hakkı bulunmamaktadır. 

5.6- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, bozulabilir veya çoğaltılabilir ürünler, son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

5.7- Cayma hakkının kullanılması durumunda ürün ve paket kontrolü (FİRMA UNVANI) tarafından yapılacaktır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. . ALICININ iade edeceği malı ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICININ anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde iade kargo bedelinden ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir. ALICI talep ve şikâyetlerini SATICI'ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıcısıyla bildirebilir.

MADDE 6- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

6.1- Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa yedi günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.

6.2- SATICI'nın işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler, salgın hastalıklar veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, SATICI'nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar on dört gün içerisinde kendisine ödenir. (kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir.)

MADDE 7- UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

MADDE 8- BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, email aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı'nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 9- YÜRÜRLÜK

İşbu Sözleşme 9 (dokuz) maddeden ibaret olup taraflarca okunarak, işlem tarihinde, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir. Sözleşmenin bir nüshası Alıcı’nın üyelik hesabında mevcuttur ve talep edilmesi halinde ayrıca e-posta ile de gönderilebilecektir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

ALICI:
Adı Soyadı:
Adres: 
E-Mail: 
Telefon: 
Tarih: